Futbol

Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vuruldu (Nəticələr)

Avropa Liqasına Çempionlar Liqasından qoşulacaq komandalar isə “Olimpiakos”, “Liverpul”, “Zenit”, “Anderlext”, “Roma”, “Ayaks”, “Sportinq”di

Bu gün Avropa Liqasının qrup mərhələsində sonuncu - VI turun oyunları keçirilib. “Qarabağ”la bir qrupda mübarizə aparan komandalar da həlledici oyuna çıxıb. “Dnepr” öz meydanında “Sent Etyen”i qəbul edib və minimal hesabla qalib gələrək növbəti mərhələyə yüksəlib.

Oynanılan matçlardan sonra 1/16 final mərhələsinə “Borussiya” (Münhenqladbax), “Vilyareal”, “Brügge”, “Torino”, “Beşiktaş”, “Tottenhem”, "Zalsburq", “Seltik”, “Dinamo” (Moskva), PSV, “İnter”, “Dnepr”, “Feyenoord”, “Sevilya”, “Everton”, “Volfsburq”, “Napoli”, “Younq Boyz”, “Dinamo”, “Olborq”, “Fiorentina”, “Genqam”, “Legiya” və “Trabzonspor” klubları adlayıb.

Avropa Liqasına Çempionlar Liqasından qoşulacaq komandalar isə “Olimpiakos”, “Liverpul”, “Zenit”, “Anderlext”, “Roma”, “Ayaks”, “Sportinq”di.

Avropa Liqası VI tur

A qrupu

“Apollon” (Kipr) - “Vilyareal” (İspaniya) - 0:2
Qollar: Moreno, 35, Vietto, 40

“Borussiya” (Münhenqaldbax, Almaniya) - “Sürix” (İsveçrə) - 3:0
Qollar: Hermann, 31, Hrqota, 59, 64

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Borussiya (Münhenqladbax)

6

3

3

0

14:4

12

2.

 Vilyareal

6

3

2

1

15:7

11

3.

Sürix

6

2

1

3

10:14

7

4.

Apollon

6

1

0

5

4:18

3


B qrupu

"Brügge" (Belçika) - "Helsinki" (Finlandiya) - 2:1
Qollar:
Qedos, 28, Refaelov, 89 - Kandji, 51 

"Kopenhagen" (Danimarka) - "Torino" (İtaliya) - 1:5
Qollar: Amartey, 6 - Martines, 15; 47, Amauri, 42-pen, Silva, 53

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Brügge

6

3

3

0

10:2

12

2.

Torino

6

3

2

1

9:3

11

3.

Helsinki

6

2

0

4

5:11

6

4.

Kopenhagen

6

1

1

4

5:13

4


C qrupu

“Beşiktaş” (Türkiyə) - “Tottenhem” (İngiltərə) - 1:0
Qol: Cenk Tosun, 59

“Partizan” (Serbiya) - “Asteras Tripolis” (Yunanıstan) - 0:0

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Beşiktaş

6

3

3

0

11:5

12

2.

Tottenhem

6

3

2

1

9:4

11

3.

Asteras Tripolis

6

1

3

2

7:10

6

4.

Partizan

6

0

2

4

1:9

2


D qrupu

“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - “Seltik” (Şotlandiya) - 4:3
Qollar:
Pyaca, 14; 40; 50, Brozoviç, 4 - Kommons, 23, Şepoviç, 30, Pivariç, 81-avtoqol

"Zalsburq” (Avstriya) - “Astra” (Rumıniya) - 5:1
Qollar: Sabitzer, 9, Kampl, 34, Alan, 46, Alan, 70, Kampl, 90+2 - Floresku, 51 

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Zalsburq

6

5

1

0

21:8

16

2.

Seltik

6

2

2

2

10:11

8

3.

Dinamo (Zaqreb)

6

2

0

4

12:15

6

4.

Dinamo (Zaqreb)

6

1

1

4

6:15

4

S
E qrupu

PSV (Hollandiya) - “Dinamo” (Moskva, Rusiya) - 0:1
Qol
: İonov, 90

“Panatinaikos” (Yunanıstan) - “Eştoril” (Portuqaliya) - 1:1
Qollar:
Karelis, 55 - Kleber, 87

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Dinamo  Moskva

6

6

0

0

9:3

18

2.

PSV

6

2

2

2

8:8

8

3.

Eştoril

6

1

2

3

7:8

5

4.

Panathinaikos

6

0

2

4

6:11

2


F qrupu

“Qarabağ” (Azərbaycan) - “İnter” (İtaliya) - 0:0

“Dnepr” (Ukrayna) - “Sent-Etyen” (Fransa) - 1:0
Qol: Fedetskiy, 66

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

İnter

6

3

3

0

4:1

12

2.

Dnepr

6

2

2

3

4:5

7

3.

Qarabağ

6

1

3

2

3:5

6

4.

Sent-Etyen

6

0

5

1

2:3

5


G qrupu

"Sevilya" (İspaniya) - "Riyeka" (Xorvatiya) - 1:0
Qol: Suares, 20

"Standard" (Belçika) - "Feyenoord" (Hollandiya) - 0:3
Qollar:
Toornstra, 16, Boetius, 60, Manu, 88

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Feyenoord

6

4

0

2

10:6

12

2.

Sevilya

6

3

2

1

8:5

11

3.

Riyeka

6

2

1

3

7:8

7

4.

Standart

6

1

1

4

4:10

4


H qrupu

"Everton" (İngiltərə) - "Krasnodar" (Rusiya) - 0:1
Qol:
Laborde, 30

"Lill" (Fransa) - "Volfsburq" (Almaniya) - 0:3
Qollar:
Vyeyrina, 45+1, Rodriqes, 65; 89-pen

S

Komandalar

O

Q

H

  ML

T-F

Xal

1.

Everton

6

3

2

1

10:3

11

2.

Volfsburq

6

3

1

2

14:10

10

3.

Krasnodar

6

1

3

2

7:12

6

4.

Lill

6

0

4

2

3:9

4


İ qrupu

"Napoli" (İtaliya) - "Slovan" (Slovakiya) - 3:0
Qollar:
Mertenes, 6, Hamşik, 16, Zapata, 75

"Yanq Boys" (İsveçrə) - "Sparta" (Çexiya) - 2:0
Qollar:
Hoarau, 76-pen, Steffen, 90+4

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Napoli

6

4

1

1

11:3

13

2.

Yanq Boys

6

4

0

2

13:7

12

3.

Sparta (Praqa)

6

3

1

2

11:6

10

4.

Slovan Bratislava

6

0

0

6

1-20

0


J qrupu

"Styaua" (Rumıniya) - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - 0:2
Qollar:
Yarmolenko, 71, Lens, 90+4

"Rio Ave" (Portuqaliya) - "Olborq" (Danimarka) - 2:0
Qollar
: Del Valle, 59; 79

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Dinamo (Kiyev)

6

5

0

1

12:4

15

2.

Olborq

6

3

0

3

5:10

9

3.

Styaua

6

2

1

3

11:9

7

4.

Rio Ave

6

1

1

4

5:10

4


K qrupu

"Fiorentina" (İtaliya) - "Dinamo" (Minsk, Belarus) - 1:2
Qollar:
Marin, 88 - Kontsevoi, 39, Nikoliç, 55

PAOK (Yunanıstan) - "Qenqam" (Fransa) - 1:2
Qollar: Athanasiadis, 22-pen - Bivue, 7; 83

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Fiorentina

6

4

1

1

11:4

13

2.

Qenqam

6

3

1

2

7:6

10

3.

PAOK

6

2

1

3

10:7

7

4.

Dinamo. Minsk

6

1

1

4

3:14

4


L qrupu

"Legiya" (Polşa) - "Trabzonspor" (Türkiyə) - 2:0
Qollar:
Öztürk, 22-avtoqol, Sa Orlando, 56

"Metallist" (Ukrayna) - "Lokeren" (Belçika) - 0:1
 Qol:
Leye, 16

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Legiya

6

5

0

1

7:2

15

2.

Trabzonspor

6

3

1

2

8:6

10

3.

Lokeren

6

3

1

2

4:4

10

4.

Metalist Xarkov

6

0

0

6

3:10

0