Bizim futbol

Birinci Divizionda yeni mövsümün TƏQVİMİ

Futbol üzrə Azərbaycan Birinci Divizionunda 2018/19 mövsümünün təqvimi açıqlanıb.

Dsport.az sizi növbəti mövsümün təqvimi ilə tanış edir:

2018-ci il
 
Birinci dövrə


I tur, 23 avqust  (cümə axşamı)


1. “Qaradağ Lökbatan”(Bakı) – “Neftçi-2”(Bakı)
2. “Sabah-2”(Bakı) – MOİK(Bakı)
3. “Kəpəz”(Gəncə) – “Qarabağ-2”(Ağdam)
4. “Zirə-2” (Bakı)  – “Səbail-2” (Bakı)


24 avqust  (cümə)


5. “Zaqatala”(Zaqatala) –  “Keşlə-2”(Bakı)
6. “Turan Tovuz”(Tovuz) – “Ağsu” (Ağsu)
7. “Şüvəlan” (Bakı)  – “Sumqayıt-2” (Sumqayıt)

II tur, 27 avqust (bazar ertəsi)


8. “Neftçi-2” PFK – “Şüvəlan” FK
9. “Qarabağ-2” FK – “Turan Tovuz” FK
10. “Səbail-2” PFK – “Sabah-2” FK


28 avqust (çərşənbə axşamı)


11. “Keşlə-2” PFK – “Sumqayıt-2” FK
12. MOİK FK – “Zirə-2” PFK
13. “Ağsu” FK  – “Kəpəz” FK
14. “Zaqatala” PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK


06 sentyabr (cümə axşamı)
Azərbaycan U-21 – İsrail U-21
 
07 sentyabr (cümə)
Azərbaycan - Kosovo
 
10 sentyabr (bazar ertəsi)
Malta - Azərbaycan
 
11 sentyabr (çərşənbə axşamı)
Azərbaycan U-21 –Norveç U-21


III tur, 13 sentyabr (cümə axşamı)


15. “Qaradağ Lökbatan” FK –  “Keşlə-2” PFK
16. “Turan Tovuz” FK –  MOİK PFK
17. “Şüvəlan” FK  – “Ağsu” FK


14 sentyabr (cümə)


18. “Sabah-2” FK – “Zaqatala” PFK
19. “Kəpəz” FK – “Neftçi-2” PFK
20. “Zirə-2” PFK – “Qarabağ-2” FK
21. “Sumqayıt-2” FK – “Səbail-2” PFK


 
IV tur, 20 sentyabr (cümə axşamı)


22.  MOİK PFK – “Şüvəlan” FK
23. “Ağsu” FK  – “Turan Tovuz” FK
24. “Zaqatala” PFK – “Kəpəz” FK
25. “Qaradağ Lökbatan” FK –  “Sabah-2” FK


21 sentyabr (cümə)


26. “Keşlə-2” PFK – “Səbail-2” PFK
27. “Neftçi-2” PFK – “Sumqayıt-2” FK
28. “Qarabağ-2” FK  – “Zirə-2” PFK


24 sentyabr (bazar ertəsi)
Ehtiyat gün


V tur, 27 sentyabr (cümə axşamı)
 
29. “Sabah-2” FK – “Keşlə-2” PFK
30. “Zirə-2” PFK – “Neftçi-2” PFK
31. “Sumqayıt-2” FK – “Qarabağ-2” FK


28 sentyabr (cümə)


32. “Kəpəz” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
33. “Turan Tovuz” FK –  “Zaqatala” PFK
34. “Şüvəlan” FK  – MOİK PFK
35. “Səbail-2” PFK – “Ağsu” FK
 
VI tur, 03 oktyabr (çərşənbə)


36. “Neftçi-2” PFK – “Səbail-2” PFK
37. “Qarabağ-2” FK  – “Şüvəlan” FK
38. “Zaqatala” PFK – “Zirə-2” PFK


04 oktyabr (cümə axşamı)


39. “Keşlə-2” PFK – “Ağsu” FK
40.  MOİK PFK – “Sumqayıt-2” FK
41. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Turan Tovuz” FK
42. “Sabah-2” FK – “Kəpəz” FK
 
11 oktyabr (cümə axşamı)
Farer adaları - Azərbaycan

 
14 oktyabr (bazar)
Azərbaycan - Malta
 
16 oktyabr (çərşənbə axşamı)
Norveç U-21 – Azərbaycan U-21


VII tur, 18 oktyabr (cümə axşamı)
 
43. “Zirə-2” PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK
44. “Şüvəlan” FK  – “Zaqatala” PFK
45. “Səbail-2” PFK – MOİK PFK


19 oktyabr (cümə)


46. “Kəpəz” FK – “Keşlə-2” PFK
47. “Turan Tovuz” FK –  “Sabah-2” FK
48. “Sumqayıt-2” FK – “Neftçi-2” PFK
49. “Ağsu” FK  – “Qarabağ-2” FK




VIII tur, 25 oktyabr (cümə axşamı)


50. “Zaqatala” PFK  – “Sumqayıt-2” FK
51. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Şüvəlan” FK
52. “Kəpəz” FK – “Turan Tovuz” FK


26 oktyabr (cümə)


53. “Keşlə-2” PFK – “Qarabağ-2” FK
54. “Neftçi-2” PFK – “Ağsu” FK
55.  MOİK PFK – “Səbail-2” PFK
56. “Sabah-2” FK – “Zirə-2” PFK


29 oktyabr (bazar ertəsi)
Ehtiyat gün


IX tur, 01 noyabr (cümə axşamı)


57. “Turan Tovuz” FK –  “Keşlə-2” PFK
58. “Zirə-2” PFK – “Kəpəz” FK
59. “Sumqayıt-2” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
60. “Səbail-2” PFK – “Zaqatala” PFK


02 noyabr (cümə)


61. “Şüvəlan” FK  – “Sabah-2” FK
62. “Ağsu” FK  – “Neftçi-2” PFK
63. “Qarabağ-2” FK – MOİK PFK




X tur, 08 noyabr (çərşənbə axşamı)


64. “Keşlə-2” PFK – MOİK PFK
65. “Neftçi-2” PFK – “Qarabağ-2” FK
66. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Səbail-2” PFK
67. “Kəpəz” FK – “Şüvəlan” FK


09 noyabr (cümə)


68. “Zaqatala” PFK  – “Ağsu” FK
69. “Sabah-2” FK – “Sumqayıt-2” FK
70. “Turan Tovuz” FK –  “Zirə-2” PFK
 
17 noyabr (şənbə)
Azərbaycan – Farer adaları
 
20 noyabr (çərşənbə axşamı)
Kosovo - Azərbaycan


XI tur, 22 noyabr (cümə axşamı)


71. “Zirə-2” PFK – “Keşlə-2” PFK
72. “Şüvəlan” FK  – “Turan Tovuz” FK
73. “Sumqayıt-2” FK – “Kəpəz” FK
74. “Ağsu” FK  – “Qaradağ Lökbatan” FK


23 noyabr (cümə)


75. “Səbail-2” PFK – “Sabah-2” FK
76. “Qarabağ-2” FK – “Zaqatala” PFK
77.  MOİK PFK – “Neftçi-2” PFK
 
XII tur, 29 noyabr (cümə axşamı)


78. “Keşlə-2” PFK – “Neftçi-2” PFK
79. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Qarabağ-2” FK
80. “Sabah-2” FK – “Ağsu” FK


30 noyabr (cümə)


81. “Zaqatala” PFK  – MOİK PFK
82. “Kəpəz” FK – “Səbail-2” PFK
83. “Turan Tovuz” FK –  “Sumqayıt-2” FK
84. “Zirə-2” PFK – “Şüvəlan” FK


06 dekabr (cümə axşamı)
Ölkə kuboku 1/8 final


XIII tur, 10 dekabr (bazar ertəsi)


85. “Şüvəlan” FK – “Keşlə-2” PFK
86. “Sumqayıt-2” FK – “Zirə-2” PFK
87. “Səbail-2” PFK – “Turan Tovuz” FK
88. “Ağsu” FK  – “Kəpəz” FK
89. “Qarabağ-2” FK – “Sabah-2” FK
90.  MOİK PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK
91. “Neftçi-2” PFK – “Zaqatala” PFK


15-16 dekabr (şənbə, bazar)
Ölkə kubok 1/4 final
 
19-20 dekabr (çərşənbə, cümə axşamı)
Ölkə kubok 1/4 final
 
 
İkinci dövrə
2019-cu il
 
XIV tur, 07 fevral (cümə axşamı)
 
92. “Sumqayıt-2” FK – “Keşlə-2” PFK
93. “Turan Tovuz” FK – “Qarabağ-2” FK
94. “Sabah-2” FK – “Səbail-2” PFK


08 fevral (cümə)


95. “Şüvəlan” FK – “Neftçi-2” PFK
96. “Zirə-2” PFK – MOİK FK
97. “Kəpəz” FK – “Ağsu” FK
98. “Qaradağ Lökbatan FK – “Zaqatala” PFK”
 
 
XV tur, 14 fevral (cümə axşamı)
 
99. “Zaqatala” PFK – “Sabah-2” FK
100. “Neftçi-2” PFK – “Kəpəz” FK
101.“Qarabağ-2” FK – “Zirə-2” PFK


15 fevral (cümə)


102. “Keşlə-2” PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK
103. MOİK PFK–  “Turan Tovuz” FK
104. “Ağsu” FK  – “Şüvəlan” FK
105. “Səbail-2” PFK – “Sumqayıt-2” FK




XVI tur, 21 fevral (cümə axşamı)
 
106. “Sumqayıt-2” FK – “Neftçi-2” PFK
107.  “Zirə-2” PFK  – “Qarabağ-2” FK
108.“Sabah-2” FK –  “Qaradağ Lökbatan” FK


22 fevral (cümə)
 
109. “Səbail-2” PFK – “Keşlə-2” PFK
110.  “Şüvəlan” FK  – MOİK PFK
111. “Turan Tovuz” FK – “Ağsu” FK
112. “Kəpəz” FK – “Zaqatala” PFK
 
 
XVII tur, 28 fevral (cümə axşamı)
 
113. “Keşlə-2” PFK– “Sabah-2” FK
114. “Neftçi-2” PFK – “Zirə-2” PFK
115. “Qarabağ-2” FK – “Sumqayıt-2” FK


01 mart (cümə)


116. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Kəpəz” FK
117. “Zaqatala” PFK – “Turan Tovuz” FK
118. MOİK PFK  – “Şüvəlan” FK
119. “Ağsu” FK  –“Səbail-2” PFK
 
04 mart (bazar ertəsi)
Ehtiyat gün
 
 
XVIII tur, 07 mart (cümə axşamı)


120. “Səbail-2” PFK – “Neftçi-2” PFK
121.  “Şüvəlan” FK – “Qarabağ-2” FK
122. “Kəpəz” FK – “Sabah-2” FK


08 mart (cümə)


123. “Ağsu” FK  – “Keşlə-2” PFK
124.  “Sumqayıt-2” FK – MOİK PFK
125.“Zirə-2” PFK – “Zaqatala” PFK
126. “Turan Tovuz” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
 
XIX tur, 13 mart (çərşənbə)
 
127.“Sabah-2” FK – “Turan Tovuz” FK
128. “Zaqatala” PFK  – “Şüvəlan” FK
129.“Qarabağ-2” FK    – “Ağsu” FK


14 mart (cümə axşamı)
 
130. “Keşlə-2” PFK – “Kəpəz” FK
131. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Zirə-2” PFK
132. “Neftçi-2” PFK– “Sumqayıt-2” FK
133. MOİK PFK – “Səbail-2” PFK
 
18-26 mart
“A” milli komandanın AÇ - oyunu
 
 
XX tur, 28 mart (cümə axşamı)


134.  “Səbail-2” PFK – MOİK PFK
135. “Sumqayıt-2” FK  – “Zaqatala” PFK
136. “Şüvəlan” FK  – “Qaradağ Lökbatan” FK
137. “Turan Tovuz” FK – “Kəpəz” FK


29 mart (cümə)


138. “Qarabağ-2” FK  – “Keşlə-2” PFK
139. “Ağsu” FK – “Neftçi-2” PFK
140. “Zirə-2” PFK – “Sabah-2” FK
 
 
XXI tur, 4 aprel (cümə axşamı)
 
141. “Kəpəz” FK – “Zirə-2” PFK
142. “Neftçi-2” PFK– “Ağsu” FK
143. MOİK PFK – “Qarabağ-2” FK


5 aprel (cümə)


144. “Keşlə-2” PFK –  “Turan Tovuz” FK
145. “Sabah-2” FK– “Şüvəlan” FK
146. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Sumqayıt-2” FK
147. “Səbail-2” PFK – “Zaqatala” PFK
 
08 aprel (bazar ertəsi)
Ehtiyat gün
 
XXII tur, 11 aprel (cümə axşamı)


148. “Qarabağ-2” FK – “Neftçi-2” PFK
149.  “Ağsu” FK – “Zaqatala” PFK
150. “Sumqayıt-2” FK – “Sabah-2” FK


12 aprel (cümə)


151. MOİK PFK – “Keşlə-2” PFK
152. “Səbail-2” PFK – “Qaradağ Lökbatan” FK
153. “Şüvəlan” FK – “Kəpəz” FK
154. “Zirə-2” PFK –  “Turan Tovuz” FK
 
XXIII tur, 16 aprel (çərşənbə axşamı)
 
155. “Keşlə-2” PFK– “Zirə-2” PFK
156. “Turan Tovuz” FK – “Şüvəlan” FK
157. “Sabah-2” FK – “Səbail-2” PFK
158. “Qaradağ Lökbatan” FK – “Ağsu” FK


17 aprel (çərşənbə)


159.“Kəpəz” FK – “Sumqayıt-2” FK
160. “Zaqatala” PFK – “Qarabağ-2” FK
161.  “Neftçi-2” PFK – MOİK PFK


23 aprel (çərşənbə axşamı)
Ölkə kubok 1/2 final
 
 
XXIV tur, 26 aprel (cümə)
 
162. “Neftçi-2” PFK – “Keşlə-2” PFK
163. MOİK PFK – “Zaqatala” PFK
164. “Qarabağ-2” FK – “Qaradağ Lökbatan” FK
165. “Ağsu” FK  – “Sabah-2” FK
166. “Səbail-2” PFK –“Kəpəz” FK
167. “Sumqayıt-2” FK – “Turan Tovuz” FK
168. “Şüvəlan” FK  – “Zirə-2” PFK




01 may (çərşənbə)
Ölkə kubok 1/2 final
 
XXV tur, 4 may (şənbə)
 
169. “Şüvəlan” FK – “Keşlə-2” PFK
170.“Zirə-2” PFK – “Sumqayıt-2” FK
171. “Turan Tovuz” FK – “Səbail-2” PFK
172. “Kəpəz” FK  – “Ağsu” FK
173. “Sabah-2” FK – “Qarabağ-2” FK
174.  “Qaradağ Lökbatan” FK – MOİK PFK
175. “Zaqatala” PFK – “Neftçi-2” PFK
 
 
XXVI tur, 11 may (şənbə)
 
176. “Keşlə-2” PFK – “Zaqatala” PFK
177.“Neftçi-2” PFK  – “Qaradağ Lökbatan” FK
178. MOİK PFK – “Sabah-2” FK
179. “Qarabağ-2” FK – “Kəpəz ” FK
180. “Ağsu” FK – “Turan Tovuz” FK
181. “Səbail-2” PFK – “Zirə-2” PFK
182. “Sumqayıt-2” FK – “Şüvəlan” FK


 
19 may (bazar)
Ölkə kubok final